/
/
استفاده از ماسک در چه ساعاتی از روز بهتر است؟

استفاده از ماسک در چه ساعاتی از روز بهتر است؟

ماسک گذاشتن روی صورت، از جمله فعالیت‌هایی است که باید در روتین پوستی همه افراد و انواع پوست قرار گیرد. می‌دانید که زیبایی و سلامتی پوست چه تاثیر بزرگی بر زیبایی چهره شما دارند و وجود ناصافی و عوارض پوستی چه قدر بد و نازیبا هستند. علاوه بر زیبایی، ماسک صورت به شما آرامش می‌دهد و خستگی شما را از تنتان خارج می‌کند.
مزایای استفاده از ماسک بسیار اند؛ ما اینجاییم که ببینیم استفاده از انواع ماسک‌ها در چه ساعاتی بهتر است و اثر بیشتری بر پوست می‌گذارد؟ بهترین روش استفاده از ماسک کدام است؟

ماسک صورت… پوستی زیبا!

در ابتدا لازم است به لزوم استفاده از ماسک تاکید کنیم. یک ماسک خوب، در صورت روش استفاده از ماسک مناسب برای شما معجزه می‌کند و اسکین کر را به کمال می‌رساند. داشتن پوستی زیبا، حتی اگر بدون ماسک ممکن باشد، کافی نیست. چرا که پوست به آرامش نیاز دارد و می‌خواهد استراحتی طولانی مدت داشته باشد.
خب، از آن جایی که گذاشتن وقت زیاد برای پوست و همچنین فراموش کردن دغدغه‌ها و ناراحتی‌های روزمره یک شبه ممکن نیست؛ به نظر می‌آید که استفاده از ماسک بهترین راه حل باشد. ماسک پوست را تسکین می‌دهد، خواص دلخواه را برای آن به همراه می‌آورد و در نهایت نیز باعث ریلکس شدن و رفع استرس و اضطراب آن می‌شود.
ماسک‌های وارمی، با خواص متعدد خود برای انواع پوست تهیه و توزیع شده اند و به صورت آنلاین و حضوری قابل خریداری می‌باشند. شما می‌توانید باتوجه به نیاز فردی‌تان ماسک مورد خود را تهیه و از داشتن پوستی شاداب و جوان لذت ببرید.
البته قبل از هر چیز، باید ببینیم که چگونه می‌توانیم اثرگذاری ماسک مورد علاقه خود را بیشتر کنیم و روش استفاده از ماسک درستی داشته باشیم. برای مثال از خود بپرسیم که استفاده از ماست در چه ساعتی از روز بهتر است؟ پوست ما در کدام ساعات خواص این محصولات پوستی فوق العاده را بیشتر می‌پذیرد؟

روش استفاده از ماسک

روش استفاده از ماسک

پوست در زمان‌های مختلف، واکنش‌های متفاوتی به محصولات مراقبتی دارد؛ برای همین است که مثلا محصولات مخصوص شب داریم و کرم شب با کرم روز فرق می‌کند. پوست در روز با دشمنی به نام آفتاب مواجه است. محصولاتی که در زمان وجود خورشید استفاده می‌شوند معمولا مرطوب کننده، آبرسان، سبک، ویتامینه و مغذی و مقاوم در برابر اشعه‌های مضر آفتاب هستند؛ یا یکی از این ویژگی‌ها را دارا می‌باشند. مسولیت و وظیفه این محصولات، چه ماسک باشند، چه کرم مرطوب کننده و سرم ویتامین، این است که پوست را سرحال کنند و با سبک بودن خود اعمال روزمره را تحت تاثیر خود قرار ندهند.
محصولات پوستی مخصوص شب باید پوست را ریلکس و آرام کنند. پوست در این ساعات به بازسازی و ترمیم خود پرداخته و باید با محصولی کمکی بازیابی شود. برای مثال استفاده از محصولات جوان کننده در شب تاثیری معجزه آسا دارد و به پوست استحکام می‌بخشد.
با اطلاعاتی کلی مانند این می‌فهمیم که پوست در ساعات مختلف چه نیازهای متفاوتی دارد و در واقع می‌تواند بر روش استفاده از ماسک تاثیر بگذارد. قبل از استفاده از ماسک مورد نظر، مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.

پیش از گذاشتن هرگونه ماسک بر روی صورت و نواحی حساس بدن، با مالیدن مقداری کمی از آن بر روی پوست دست خود به مدت حداقل 20 دقیقه، از نداشتن حساسیت نسبت به آن اطمینان حاصل نمایید.

1. ماسک پاک سازی صورت

همه ماسک‌های وارمی، از جمله ماسک بلوبری، ماسک نعناع و لیمو، ماسک زغال و شکر سیاه، ماسک کانی‌های دریایی و ماسک جو و آووکادو پوست را به بهترین نحو پاکسازی می‌کنند و در این دسته قرار می‌گیرند. هر چند به صورت همزمان خواص دیگری نیز دارند. پاکسازی پوست توسط این ماسک‌ها با لایه برداری عمیق و ملایمی همراه است و به شکلی آرام و غیرتهاجمی پوست را سم زدایی می‌کند. استفاده از پاک کننده‌ها در شب بهتر و مفیدتر است. پوست در روز کثیف می‌شود و با آلاینده‌های زیادی برخورد دارد؛ به همین علت لازم است قبل از خواب به طور کامل تمیز و از آلودگی‌ها پاک شود.

روش استفاده از ماسک

2. ماسک روشن کننده پوست

یک ماسک روشن کننده خوب، مانند ماسک بلوبری با مواد مغذی خود پوست را صاف و یک دست کرده و مانند الماس، سبب درخشش و روشنی آن می‌شود. انواع لکه‌های تیره و جای جوش با این ماسک از بین می‌روند و پوست قوام می‌یابد. روش استفاده از ماسک روشن کننده نیز به این شکل است که پیش از خواب، تاثیر بهتری دارد و در طولانی مدت سبب بهبود خشکی‌ها و لک و تیرگی می‌شود. چرا می‌گوییم که بهتر است ماسک روشن کننده را قبل از خواب استفاده کنیم؟
زمان مناسب استفاده از ماسک مرطوب کننده و آبرسان در ساعات صبح تا ظهر است و این گونه به نرم شدن پوست کمک می‌کند. اما این ماسک، یک ماسک نرم کننده نیست و پوست را با مواد مغذی خود باطراوت می‌کند. گفتیم که مواد مغذی در شب بهتر کار خود را انجام می‌دهند و ترمیم پوست را رقم می‌زنند. ماسک بلوبری نیز از این قاعده مستثنی نیست و مصرفش در این زمان روشن کنندگی سریع‌تری پدید می‌آورد. مورد دیگر تاثیر بر چین و چروک است. می‌دانید که کمبود کلاژن و زیاد شدن علائم پیری می‌توانند باعث پیری شوند و ماسک بلوبری با این مسئله مبارزه می‌کند. قبل‌تر هم خواندیم که محصولات جوان کننده در شب اثر بهتری می‌گذارند؛ پس از این محصول و محصولات روشن کننده مشابه قبل از خواب استفاده کنید تا بهترین نتیجه را با چشمان خود شاهد باشید.

3. ماسک ضد جوش

جوش و آکنه، از عوراض بسیار ناخوشایند پوستی بوده که درمان‌‌های فراوانی نیز دارد. از راه‌های کلینیکی گرفته تا راه‌های خانگی، از پمادهای ضد جوش گرفته تا ماسک‌های مناسبی مثل ماسک جو و آووکادو و ماسک نعناع و لیمو. این ماسک‌ها چربی پوست را تعدیل کرده و در عین حال به لطافت و رطوبت پوست آسیبی وارد نمی‌کنند. برای همین، برای شب که پوست در حال بازسازی بافت‌ها است مناسب‌تر اند. روش استفاده از ماسک با در نظر گیری حالات پوست ممکن است و نتیجه‌ای عالی را رقم می‌زند.

روش استفاده از ماسک

4. ماسک لایه بردار

ماسک‌های لایه بردار، که از قوی‌ترین‌هایشان می‌توانیم ماسک زغال و شکر سیاه را نام ببریم؛ پوست صورت را به صورت کامل و بدون صدمه به بافت‌هایش لایه برداری می‌کنند و بهتر است در نبود نور آفتاب مصرف شوند. البته منظور ما شب و پیش از خواب نیست. از آن جایی که پوست در هنگام شب و زمانی که شما خواب هستید، به ساخت سلول های جدید می‌پردازد؛ بهترین زمان مصرف مواد لایه بردار پوست را می‌توان صبح زود و پس از بیدار شدن دانست. در این زمان سلول‌های مرده بسیاری روی پوست شما قرار دارند و توسط لایه بردارهایی چون ماسک زغال و شکر سیاه از بین رفته و بافت پوست را بهتر می‌کنند.
اشعه‌های مضر خورشید می‌توانند پوست لایه برداری شده را اذیت کنند و آن را حساس کنند. بنابراین از استفاده از لایه بردارها در زمان‌هایی مانند ظهر خودداری کرده و با ضد آفتاب‌ها از پوست خود مراقبت کنید.

 

5. ماسک آرامش بخش صورت

ماسک کانی‌های دریایی قرار است شما را به عمق اقیانوس‌ها ببرد. آرام و رها! این محصول دقیقا همان چیزی است که یک نفر بعد از یک روز شلوغ به آن نیاز دارد. ماسک کانی‌های دریایی با خاصیت ضد التهابی و آرامبخش خود پوست را برای یک خواب باکیفیت حاضر کرده و آثار خستگی و بی‌قراری را از آن دور می‌کند. اکنون می‌فهمیم روش استفاده از ماسک در ماسک‌های آرامش دهنده پیش از خواب است و استرس را به دورترین نقطه ممکن می‌برد.

روش استفاده از ماسک

نتیجه

به طور کلی متوجه شدیم که ماسک‌های آبرسان و لایه بردار برای روزها و ماسک‌های ضد جوش، آرام کننده و روشن کننده برای شب مناسب اند. اما این را هم دیدیم که روش استفاده از ماسک صفر و صدی نیست و بستگی به نوع پوست و دیگر مولفه‌ها نیز دارد. آن چه باید بدانیم این است که پوست در شب می‌خواهد نفس بکشد، سلول‌های جدید تولید کند، مواد مغذی دریافت کند و چربی خود را تعدیل دهد. روز اما موقعیت مناسبی برای سرحال کردن پوست، تقویت، لایه برداری و رطوبت رسانی به آن است. این ویژگی‌ها در بسیاری از موارد می‌توانند با یکدیگر تداخل داشته باشند و افراد را گیج کنند. به همین علت توصیه می‌شود که با آزمون و خطا پوست خودتان را بشناسید و بفهمید در چه ساعاتی پاسخ بهتری به محصولات متنوع می‌دهد.
صبح‌های زود و پیش از زیاد شدن نور خورشید و همچنین شب‌ها پیش از خواب بهترین مواقع برای استفاده از ماسک هستند. فراموش نکنید که تجربه استفاده از وارمی قرار است لذت یک اسپای خانگی را به شما هدیه دهد. پس روش استفاده از ماسک درستی داشته باشید و با دقت تمام هفته‌ای چند دقیقه، فقط و فقط به پوست خود فکر کنید. نتیجه شما را شگفت زده خواهد کرد!

استفاده از ماسک در چه ساعاتی از روز بهتر است؟

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

مطالب پیشنهادی

محصولات وارمی

دسته بندی های پیشنهادی