/
/
بررسی چند ترکیب ضد جوش معروف

بررسی چند ترکیب ضد جوش معروف

حتما تا به حال محصولات زیادی را تحت عنوان ضد جوش خریداری کرده اید. محصولات ضد جوش اغلب ترکیبات مشابهی دارند و از یک سری فرمولاسیون پایه و آزمایش شده تبعیت می‌کنند. آن چه این محصولات را از یک دیگر متمایز می‌کند طریقه و کارکرد آن‌ها است. در واقع هر ضد جوش، با روش از بین بردن جوش متفاوتی عمل کرده و پوست را صاف و درخشان می‌کند. ترکیبات ضد آکنه، یا پوست را از سلول‌های مرده لایه برداری می‌کنند، یا انسداد منافذ پوست را کاهش می‌دهند، یا با باکتری‌های مولد آکنه مبارزه می‌کنند و یا التهاب و چربی‌های اضافه پوست را از میان برمی‌دارند. با دانستن کارکرد هر ترکیب، انتخاب برای ما آسان‌تر می‌شود و می‌بینیم که کدام روش از بین بردن جوش و محصول ضد آکنه‌ای برایمان مناسب‌تر است.

روش از بین بردن جوش با ترکیباتی معجزه آسا

ماسک جو و آووکادو وارمی و ماسک نعناع لیمو وارمی هر دو محصولاتی ضد جوش و آکنه به حساب می‌آیند. این دو ماسک خاک رسی، در خود ترکیبات مشابهی شامل خاک رس کائولین، خاک رس بنتونیت، روغن کرچک هیدروژنه و انواع ویتامین‌ها دارند. در این متن قرار است این ترکیبات را مورد بررسی قرار دهیم و به معرفی آن‌ها بپردازیم. همچنین به خواص لیمو، نعناع، جو دو سر و آووکادو و اثر مستقیم آن‌ها بر جوش و آکنه نیز خواهیم پرداخت.

روش از بین بردن جوش

 خاک رس کائولین

استفاده از خاک رس کائولین روش از بین بردن جوش بسیار خوبی است. این که این ماده برای پوست مصرف شود ممکن است در وهله اول کمی عجیب به نظر برسد؛ اما اگر ذره‌ای درباره خواص آن بدانید متوجه می‌شوید که استفاده از آن در محصولات ضد جوش خیلی هم منطقی است. کائولین رایج‌ترین نوع مصرفی خاک رس است. این خاک بافت بسیار نرم و ریزی دارد و به رنگ‌های متنوعی دیده می‌شود. پوست ما مدام با چربی و روغن اضافه، آلودگی و سلول‌های مرده در جنگ است و به واسطه آن‌ها عوارض بسیاری نظیر جوش و آکنه را تجربه می‌کند. منافذ پوست اکثرا با آلاینده‌ها و کثیفی مسدود می‌شوند و آکنه پدید می‌آید. کائولین منافذ را به شکلی عمقی پاکسازی می‌کند و روش از بین بردن جوش و پاک کننده آن است. جذب مایعات در کائولین کم است و از این جهت برای پوست حساس و خشک مشکلی ایجاد نمی‌کند. این ماده گردش خون را تحریک می‌کند؛ سم زدایی، جذب چربی اضافه پوست و لایه برداری ملایم، ضمن حفظ رطوبت از مزایای دیگر این روش از بین بردن جوش است. با تاثیر این ماده بر پوست، سبوم پوست به تعادل می‌رسد و پوست از شر چربی زاینده جوش خلاص می‌شود. خاک رس کائولین یک ترکیب ضد آکنه و کنترل کننده چربی پوست محسوب شده و منافذ را از وجود آن‌ها تخلیه می‌کند. دانه‌های این ماده روغن اضافه را به خود جذب می‌کنند و پوستی هیدراته، تمییز و درخشان به وجود می‌آورند.
مواد حاصل از اختلالات هورمونی و ناخالصی‌های دیگر ممکن است منافذ پوست را پر کنند و سبب بروز آکنه گردند. ماسک‌های خاک رسی، با دربرداشتن ترکیباتی چون کائولین، در از بین بردن چربی‌های اضافی پوست و پاک سازی آلودگی‌های محیطی از سطح و عمق آن اثر گذار اند. تمامی ماسک‌های خاک رسی منافذ را عمیقا و کاملا پاک می‌کنند و این گونه لایه برداری و رفع جوش‌های سر سیاه را باعث می‌شوند. خاک رس ضد التهاب و تسکین دهنده نیز بوده و جوش‌های التهابی و قرمزی‌ها را کاهش می‌دهد. پوست با بروز آکنه کش می‌آید و ملتهب می‌شود. این ترکیب علاوه بر درمان جوش‌های التهابی، برآمدگی‌ها و تورمات اطراف جوش را التیام می‌بخشد و لکه‌های موجود را کاهش می‌دهد.

روش از بین بردن جوش

کائولین در محصولات لایه برداری استفاده زیادی دارد و روش از بین بردن جوش خوبی است. علت هم این است که این کانی ارزشمند به طور کامل در آب حل نمی شود؛ بلکه بافتی خمیری در ترکیب با آب به وجود آورده و با ذرات حل نشده خود به عنوان ماده ساینده مهمی عمل می کند. اصطکاک به وجود آمده بین پوست و خاک رس در نتیجه ساییده شدن و برخورد این دو با یکدیگر، سبب از بین رفتن لایه‌های کثیفی سطح پوست شده و به این شکل است که می تواند لایه های بالای پوست را از بین ببرد؛ در نتیجه سلول‌های مرده پوست، آرایش، روغن اضافی، گرد و خاک و سایر ناخالصی‌های انباشته شده در طول روز نابود می‌شوند.
این روش از بین بردن جای جوش در سم زدایی پوست صورت هم موثر است. پوست ما طی زندگی روزمره با مواد شیمیایی بسیاری مثل لوازم آرایشی برخورد دارد و باید از آن‌ها رها شود. البته که امکان پاکی صد در صد پوست، امکانی محال است و هرگز به ثمر نمی‌رسد؛ اما کائولین تا حد زیادی به دفع و نابودی سموم کمک می‌کند و از پدید آمدن جوش‌های ناشی از این مواد شیمیایی جلوگیری می‌نماید. کائولین برای زخم، التهاب، پاکسازی و کنترل سبوم پوست بسیار مفید است. به علاوه، این ماده اثر ضد باکتریایی و میکروبی دارد و کثیفی را مثل یک آهن ربای قوی به خود جذب می‌کند. خاصیت ضد میکروبی کائولین باعث شده که از بروز جوش چرکی نیز پیشگیری کند و بتواند آن‌ها را از بین ببرد. ماسک‌های خاک رسی به اکسیژن رسانی بهتر پوست کمک می‌کنند.
پس تا این متوجه شدیم که این روش از بین بردن جای جوش، یعنی مصرف محصولات حاوی کائولین بر جوش سر سیاه، قرمز و ملتهب، سر سفید و چرکی و تقریبا همه انواع آکنه اثر دارد. با این کار پوست خشک نمی‌شود و مرطوب باقی می‌ماند. پوست حساس و خشک در برخورد با کائولین دچار صدمه نمی‌شوند و آب خود را از دست نمی‌دهند؛ اما کائولین برای پوست چرب مصرف بیشتری دارد. این ماده منافذ پوست را کاملا پاک کرده و سبوم اضافه را از پوست جدا می‌کند؛ در حالی که چربی و آب طبیعی پوست حفظ شده و این گونه پوست تحریک نمی‌شود. لایه برداری در کائولین خیلی ملایم و تاثیر گذار است و بیشتر از اینکه قصد خارج کردن همه چربی‌ها، آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها را برای پوست داشته باشد، می‌خواهد پوست شما را نرم و پاکسازی کند. کائولین بدون خشک کردن پوست و با ملایمت تمام سموم را از سطح و منافذ عمیق صورت پاک می‌کند و هیچ آسیب و تهاجمی برای آن به همراه ندارد. ماسک خاک رسی التهاب، قرمزی و سوزشی ایجاد نمی‌کند و در حالی که جوش و آکنه را از بین می‌برد، پوست را برای پدید آمدن عارضه تازه تحریک نمی‌کند. این گونه هم لطافت و نرمی در پوست حفظ می‌شوند و هم صافی و همواری برای آن رقم می‌خورد. پوست مستعد جوش و حساس به ترکیبات مختلف، نسبت به کائولین آرام می‌ماند و چربی و سموم را به راحتی از خود دور می‌کند.
می‌توان گفت که کائولین به شکل کلی ضد جوش، ضد التهاب، بهبود دهنده جای جوش و لکه و تمییز کننده عمقی پوست است.

روش از بین بردن جوش

خاک رس بنتونیت

خاک رس بنتونیت خواصی تقریبا یکسان و مشابه با خاک رس کائولین دارد. این ماده یک ترکیب طبیعی با بافت نرم و ملایم است و هنگامی که با آب مخلوط شود حالتی خمیری به خود می‌گیرد. درمان بثورات و آکنه تنها بخشی از مزایای این روش از بین بردن جوش است و این ماده با عناصر معدنی خود می‌تواند پوست را جلا ‌دهد. خاک رس بنتونیت از خاکستر آتشفشانی قدیمی تشکیل شده است. پوست چرب و جوش دار با استفاده از بنتونیت کاملا درمان می‌شود و لایه‌های مرده و آلودگی جمع شده در منافذ آن پاک می‌گردند. بنتونیت انسداد منافذ پوست را کاهش می‌دهد و پوست تحریک شده را التیام می‌بخشد. زخم و ناآرامی توسط این ماده سریع‌تر بهبود می‌یابند. بنتونیت شامل مواد معدنی طبیعی مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم، آلومینا و آهن است و پوست را تغذیه می‌کند. بافت خاص این نوع از خاک رس گرد و غبار، چربی و آلودگی را به خود جذب می‌کند و منافذ پوست را عمیقا پاکسازی می‌نماید.
آن چه باعث منحصر به فرد شدن بنتونیت شده، بار الکتریکی و ماهیت مغناطیسی آن است. وقتی بنتونیت با آب مخلوط می‌شود، بار الکتریکی منفی ایجاد شده، که می‌تواند برای بیرون کشیدن سموم مضر در پوست مورد استفاده قرار گیرد. این گونه منافذ پوست تخلیه و پاکسازی می‌شوند و سلول‌های مرده و آلاینده‌ها از آن خارج خواهند شد. بنتونیت باعث باطراوت شدن پوست و بهبود تونیسیته پوست می‌شوند. روش از بین بردن جوش به وسیله بنتونیت همچنین بر غدد چربی پوست اثر گذاشته و ترشح چربی را کم می‌کند. همان طور که می‌دانید سبوم زیاد و اضافه یکی از دلایل بروز جوش و آکنه است. این ماده روغن اضافی را به خود جذب و به کنترل آن کمک می‌کند .و به این ترتیب روش از بین بردن جوش تاثیر گذاری محسوب می‌شود. ماسک خاک رسی حاوی بنتونیت می‌تواند سلول‌های مرده را به خود جذب کند و لایه برداری ملایمی را حاصل شود. لایه برداری علاوه بر روش از بین بردن جوش ، یک روش برای روشن و یک دست کردن پوست صورت نیز به شمار می‌رود؛ تجمع این سلول‌ها پوست را تیره و کدر می‌کند و در نتیجه حذفشان، تیرگی ناشی از آنان نیز از بین می‌رود.
بنتونیت باعث بهبود گردش خون در پوست صورت می‌شود. استفاده از ماسک خاک رسی پوست را منقبض می‌کند و به این خاطر جریان خون در آن منطقه زیاد می‌گردد. این ماده و روش از بین بردن جوش خاصیت ضد باکتریایی و میکروبی دارد و از پوست در برابر عفونت و چرک محافظت می‌کند. بنتونیت در التیام زخم موثر است و پوست را تسکین می‌دهد. این گونه جوش‌های سر سفید و چرکی درمان می‌شوند و این ماده با خواص ضد عفونی کننده خود آن‌ها را از بین می‌برد. لایه برداری بنتونیت در زدودن جوش‌های سر سیاه تاثیر می‌گذارد و خواص التیام بخشی این ماده برای از بین بردن جوش التهابی و قرمز مفید است. روش از بین بردن جوش به واسطه بنتونیت لکه‌های پوستی را کاهش داده و از ایجاد دوباره ضایعات آکنه جلوگیری می‌کند. منافذ مسدود شده با آلودگی و سبوم اضافه، پس از استفاده از بنتونیت پاکسازی و باز می‌شوند و پوستی نرم و صاف را به ارمغان می‌آورند. بنتونیت عارضه و حساسیت به همراه ندارد و پوست را دهیدراته نمی‌کند.

روش از بین بردن جوش

روغن کرچک

ناخالصی‌های جمع شده در منافذ پوست باعث التهاب، تحریک و بروز جوش و آکنه می‌شوند. روش از بین بردن جوش با ترکیبات طبیعی بهترین درمانی است که فرد می‌تواند به وسیله آن پوست خود را زیبا و درخشان کند. روغن اضاغی و چربی بیش از حد پوست، سلول‌های مرده، آلودگی و گرد و خاک، باکتری‌های مضر و دیگر عوامل جوش‌زا با ماده‌ای مانند روغن کرچک از بین می‌روند و این ماده روش از بین بردن جوش بسیار مناسب و بی دردسری است. در کنار درمان آکنه، از روغن کرچک به عنوان پاک کننده عمیق صورت نیز استفاده می‌شود. در واقع این روغن با پاک کنندگی بی نقص خود از به وجود آمدن اکنه جلوگیری کرده و جوش را نیست و نابود می‌کند.
روغن گیاهی جدید ضد حساسیت و التهاب است و جوش‌های التهابی را از بین می‌برد. همچنین این روغن حساسیت و قرمزی ایجاد نکرده و به درمان زخم و آسیب فیزیکی کمک می‌کند. خاصیت ضد میکروبی این ماده باعث شده که بر جوش چرکی و عفونت هم اثرگذار باشد و آن را رفع کند. اسید ریزینولئیک موجود در آن می‌تواند از رشد باکتری هایی جلوگیری کند که باعث آکنه می شوند. این اسید در درمان تحریکات پوستی و تورم نیز مفید است. این روغن به دلیل خاصیت غیر کومدوژنیک خود منافذ پوست را باز می‌کند و مصرف آن تعداد دانه‌های سر سیاه را کاهش می‌دهد. جوش سر سیاه، سر سفید و چرکی و جوش التهابی و قرمز، همگی با مصرف روغن کرچک از بین رفته و بهبود می‌یابند. این روش از بین بردن جوش از پراکندگی عامل‌های بیماری‌زا روی پوست جلوگیری می‌کند و عفونت‌های باکتریایی را منحل می‌نماید. خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و مرطوب کنندگی کرچک اثری بسیار مثبت بر پوست صورت دارند. اسید ریزینولئیک موجود در این ترکیب ضد جوش، برای درمان التهاب پوستی که باعث آکنه و جوش صورت می‌شود مفید است.
این روغن همچنین جای جوش را درمان می‌کند و از رشد باکتری‌های مضر پوستی و مولد آکنه جلوگیری می‌نماید. گفته می‌شود که پف صورت نیز با مصر ماسک حاوی این ماده کاهش می‌یابد؛ چرا که روغن کرچک بسیار تسکین دهنده و آرام بخش است. چربی این ماده به هیچ عنوان حفره‌های پوستی را مسدود نمی‌کند و باعث به وجود آمدن کومدون یا جوش نمی‌شود.
اسیدهای چرب موجود در روغن کرچک باعث رشد بافت سالم و جدید پوست شده و در ترمیم رنگ‌های ناهموار پوست مفید واقع می‌گردند.
روش از بین بردن جوش

آلوئه ورا

آلوئه ورا ماده‌ای شناخته شده در بین ترکیبات ضد آکنه بوده و روش از بین بردن جوش معروفی است. جوش‌های چرکی، ندول و انواع آکنه با استفاده از آلوئه ورا قابل درمان اند و به دلیل ویژگی ضد میکروبی آن خیلی زود بهبود می‌یابند. این ماده اجازه بروز عفونت را نمی‌دهد و با خواص ضد التهابی‌اش آرامش و صافی را به پوست هدیه می‌کند. خواص ضد عفونی و ضد التهابی آن، از پوست در برابر باکتری‌های بیماری‌زا و سایر عوامل پدید آور عفونت و التهاب محافظت می‌کند و آلوئه ورا را به روش از بین بردن جوش مناسبی تبدیل می‌نماید. آلوئه ورا رشد سلول‌های جدید را تحریک می‌کند و قرمزی ناشی از آکنه و جوش را کاهش می‌دهد. این ماده نه تنها رطوبت پوست را از بین نمی‌برد بلکه مرطوب کننده و آب رسانی قوی برای آن است؛ بی آن که پوست را چرب کند یا مسدود شدن منافذ آن را باعث شود.
سوزش، درد و زخم با آلوئه ورا کاهش یافته و کم کم رفع می‌شوند. این ماده برای انواع پوست مناسب است و نه پوست را چرب می‌کند؛ نه سبب حساسیت آن می‌گردد. هیدراتاسیون پوست با این روش از بین بردن جوش تضمین شده و پوست به آرامی درمان و بازسازی می‌شود. مشکلاتی نظیر سوختگی و آفتاب سوختگی با آلوئه ورا بهتر می‌شوند و پوست ضمن احیا شدن، در برابر آفتاب مقاوم می‌شود. آلوئه ورا سرشار از ویتامین E و A است و قوام و کشسانی پوست را به ارمغان می‌آورد. علائم پیری با مصرف این ماده طبیعی از بین رفته یا کم می‌شوند. آلوئه ورا لکه‌های پوستی را نیز از میان برداشته و پوست را صاف و زیبا می‌کند.
خراش، بریدگی، خشکی، تبخال، اگزما، پسوریازیس، آکنه و عوارض پوستی بیشمار دیگر با این ماده شگفت آور و جوانی بخش نابود شده و پوست سالم و جذاب می‌شود.

روش از بین بردن جوش

لیمو

توصیه می‌کنیم مقاله خواص لیمو ترش برای پوست را بخوانید. در آن جا به شرح کامل این روش از بین جوش پرداخته شده است. آکنه اضافه بر سلامتی، بر زیبایی پوست ما تاثیر می‌گذارد و شکلی نامطلوب به چهره ما می‌دهد. درمان آکنه، نیازمند ترکیبی ضد باکتری و ضد عفونی کننده است؛ لیمو نیز چنین خاصیتی دارد. با مصرف لیمو، پوست از هر گونه کثیفی پاکسازی شده و احتمال خطر عفونت برای آن کاهش می‌یابد. آلودگی‌ها و عوامل جوش‌زا، به واسطه لیمو از میان برداشته می‌شوند و منافذ به شکلی کامل و عمقی از آن‌ها خالی خواهند شد. این ماده جوش را درمان می‌کند و از بروز جوش‌های جدید نیز جلوگیری می‌نماید. اسید سیتریک موجود در آن سبوم اضافه پوست را کاملا برطرف کرده و چربی پوست را تعدیل می‌کند. جوش سر سیاه با لیمو تخلیه می‌شود و پوست لایه برداری خواهد شد. جوش چرکی و سر سفید نیز به علت ویژگی آنتی باکتریال بودن لیمو از بین می‌روند و ضد التهاب بودن لیمو جوش التهابی و قرمز را نابود می‌کند.
لیمو خاصیت روشن کنندگی بسیاری دارد و این کار را به وسیله اثر آنتی اکسیدانی خود انجام می‌دهد. رادیکال‌های آزاد در برابر این ماده بی دفاع اند و این گونه پوست به آسانی خودش را ترمیم و بازسازی می‌کند. پوست در برخورد با لیمو بدون لک و تیرگی شده و کلاژن سازی آن به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد. لیمو پف و کدری پوست را کم می‌کند و لایه برداری عالی برای آن است. قسمت‌های زائد و سلول‌های غیر زنده پوست که عاملی مهم برای بروز جوش و آکنه اند، با استفاده از این ماده از پوست پاک شده و از بین می‌روند. لیمو آنتی بیوتیک و ضد ویروس است مشکلاتی نظیر تبخال و آفت را نیز حل می‌کند.
این ماده خوشبو و ترش مزه، بهترین درمان برای پوست چرب است. لیمو با حفظ رطوبت پوست، چربی آن را به طرز شگفت آوری کاهش داده و ان را به تعادل می‌رساند.
ناهمواری‌های پوستی، مانند فرورفتگی ناشی از جای آکنه نیز با این روش از بین بردن جای جوش بهتر می‌شوند.
لیمو جوان کننده، سفید کننده و زیبایی بخش است.

روش از بین بردن جوش

نعناع

این گیاه با رایحه مطبوع و مخصوص خود تسکین دهنده‌ای قوی برای پوست است و پوست را روشن، صاف و جوان، بدون جوش، مرطوب و با استحکام می‌کند. نعناع با خاصیت ضد باکتری و ترکیب اسید سالیسیلیک سرشار خود، از بروز جوش جلوگیری کرده و میزان ترشح چربی را کاهش می‌دهد. این گیاه منبع غنی ویتامین A است و پوست را باطراوت و تازه می‌کند. نعناع جای جوش و لکه‌ها را از بین برده و درخشندگی چشمگیری به پوست می‌دهد. روش از بین بردن جوش با نعناع اثر آنتی اکسیدانی هم دارد و پوست را عاری از التهاب و چین و چروک می‌کند. این گیاه قدرت لایه برداری بالا و پاکسازی عمیق دارد و پوست را خنک و روشن می‌کند. پوستی صاف، شاداب، نرم و جوان توسط نعناع پدید می‌آید و هر گونه تورم و قرمزی از بین می‌رود. نعناع خیلی سریع جوش را خشک و محو می‌کند.

جو دو سر

روش از بین بردن جوش با استفاده از ترکیبی بسیار غنی مانند جو دو سر، که چربی اضافه پوست را به خود جذب می‌کند و پوست چرب را به شکلی ریشه‌ای درمان می‌کند، از سالم‌ترین و بهترین روش‌ها است. ماسک و اسکرابی که حاوی جو دو سر باشد آکنه را به خوبی درمان می‌کند و با زدودن سلول‌های مرده پوست را صیقل می‌دهد. این ترکیب لکه‌ها را کاهش می‌دهد و پوستی نرم و شفاف را پدید می‌آورد. همچنین برای لایه برداری بدون خشک و دهیدراته کردن پوست مفید است. یکی از مهم‌ترین دلایل ضد جوش بودن جو دو سر وجود مقادیر زیاد زینک در آن است. زینک ضد التهاب است و باکتری‌های ایجاد کننده آکنه را از بین می‌برد. آسیب‌های پوستی ناشی از آکنه و ضایعات پوستی به واسطه جو دو سر ناپدید می‌شوند و پوست آبرسانی می‌گردد. داشتن پوستی عاری از سلول‌های مرده، تورم و قرمزی و آلودگی عمقی ممکن است برای اکثر ما غیر ممکن به نظر برسد؛ ولی حقیقت این است که با جو دو سر خیلی هم محال نیست و می‌تواند واقعی باشد.
جو حاوی ترکیباتی به نام ساپونین است. ساپونین همان ماده ای است که باعث پاکسازی کامل پوست در کنار مرطوب و لطیف ماندن آن می‌شود و این خاصیت اعجاب انگیز را برای جو به وجود می‌آورد. این فرایند عوارضی همچون خارش، خشکی و سوزش را به همراه ندارد و حساسیت و آلرژی ایجاد نمی‌کند. پروتئین موجود در جو محافظی طبیعی برای پوست است و آن را در برابر صدمات احتمالی مقاوم می‌سازد. این روش از بین بردن جوش پوست را از ضرر اشعه ماوراء بنفش خورشید مصون می‌دارد و خاصیت آنتی اکسیدانی نیز دارد. بتاگلوکان موجود در جو می‌تواند با ایجاد غشای نازکی بر روی پوست صورت، به اعماق آن نفوذ کرده و رطوبت مورد نیاز پوست را تامین نماید. جو دو سر روشن کننده پوست نیز بوده و مواد شیمیایی و ناخالصی‌های جمع شده در منافذ پوست را پاک می‌کند. این ماده سطح pH پوست را متعادل می کند و از پوست در مقابل عوامل محیطی مانند سرما مراقبت کافی به ارمغان می‌آورد. جو دو سر ضد پیری و چین و چروک است و کلاژن سازی پوست را افزایش می‌دهد.

روش از بین بردن جوش

آووکادو

آووکادو، این میوه استوایی و عجیب غریب خواصی غیر قابل شمارش برای پوست دارد. روغن این میوه برای پوست معجزه می‌کند و آن را روشن، صاف و شفاف می‌نماید. آووکادو چین و چروک و خشکی را از بین برده و علت بازسازی و ترمیم پوست است. جوانسازی، تازگی و از بین رفتن جوش و جای آن از دیگر نتایج استفاده از آووکادو برای پوست هستند. زخم و خراشیدگی به کمک این میوه و مواد موجود در آن به سرعت ترمیم می‌شوند و لکه‌های پوستی از میان خواهند رفت. خارش، التهاب، حساسیت و عوارض ناشی از خشکی با استفاده از این روش از بین بردن جای جوش درمان شده و به همین علت برای اگزما و پسوریازیس نیز کارایی دارد. آووکادو بسیار مرطوب کننده است و پوست را درخشان و زیبا می‌کند. بیماری‌هایی نظیر پیسی با این ماده بهبود یافته و سلول‌های مرده پوست، که عاملی مهم برای بروز جوش و آکنه و پیری اند، از پوست جدا می‌شوند. آووکادو پوست را سم زدایی می‌کند و منافذ آن را تمییز و پاک می‌نماید. این میوه در درمان طبیعی آفتاب سوختگی موثر بوده و مصرف آن برای بهبود این آسیب، نتیجه مطبوعی را رقم می‌زند. آنتی اکسیدان‌های موجود در آووکادو پوست را بانشاط می‌کنند و جوش و آکنه را با گذشت مدت زمان مشخص از میان برمی‌دارند. عصاره این میوه خون رسانی و جریان خون را بیشتر می‌کند و سبب شادابی پوست می‌شود.
آووکادو حاوی اسید لوریک و سایر مواد مغذی است که خاصیت ضد التهابی، ضد ویروسی و ضدباکتریایی دارد و جوش و آکنه را درمان می‌کند. جوش‌های سرخ با خواص ضد التهابی این ماده از بین می‌روند و مشکلات پوستی ناشی از چربی اضافه پوست نیز حل می‌شود.

در انتها

ماسک جو و آووکادو و ماسک نعناع لیمو وارمی، هر دو با ترکیبات بی‌نظیر خود آکنه را از پوست ریشه کن می‌کنند. خوب دیدیم که این ترکیبات پوست را از سلول‌های مرده لایه برداری می‌کنند، چربی آن را تعدیل می‌دهند، انسداد منافذ پوست را کم می‌کنند و یا با باکتری‌های مولد آکنه مبارزه می‌کنند و حالا می‌دانیم چرا این دو ماسک تاثیری چنین سریع و عمیق بر جوش‌ها می‌گذارند و می‌توانیم با خیال راحت‌تری از فوادیدشان بهره ببریم.

بررسی چند ترکیب ضد جوش معروف

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram

مطالب پیشنهادی

محصولات وارمی

دسته بندی های پیشنهادی